| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Type | DIN |
| Product Name | Customizable M12 Waterproof Connector for Automotive Industrial Aviation LED Solar Ethernet |
| Aviation Connectors | Ethernet Connectors |
| Gender | Male Female |
| Γένος | Θηλυκό ή αρσενικό |
|---|---|
| καρφίτσα | καρφίτσα 3 4 5 8 12 17 |
| Βαθμός προστασίας | IP68 ή IP67 |
| Υλικό του συνδετήρα | CuZn, TPU ή PVC |
| AWG καλωδίων | 26AWG, 24AWG, 22AWG |
| Product Name | Rugged M12 Waterproof Connector for IIoT Machines and Equipment |
|---|---|
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Applications | Sensors, actuators, encoders, motors, industrial cameras, ships and other equipment, Factory automation process control, Packaging label printing equipment, Fieldbus: DeviceNet, CANopen, Profibus, Ethernet, Ship electronics NMEA 2000, rail transit, Industr |
| Advantages | speed, reliability, and ruggedness |
| Gender | Female / Male |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Aviation Connectors | Ethernet Connectors |
| Temperature Range | 40 ---- +125 |
| Type | DIN |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Shape | Angle / Straight |
|---|---|
| Type | Shielded /Unshielded |
| Advantages | speed, reliability, and ruggedness |
| Flexible | connectors for on-site assembly,extremely high winding and unwinding strength |
| Applications | Sensors, actuators, encoders, motors, industrial cameras, ships and other equipment, Factory automation process control, Packaging label printing equipment, Fieldbus: DeviceNet, CANopen, Profibus, Ethernet, Ship electronics NMEA 2000, rail transit, Industr |
| Βαθμός προστασίας | IP68/IP67 |
|---|---|
| Εκτιμημένη τάση | 250V |
| Εκτιμημένο ρεύμα | 4A |
| Αντίσταση επαφών | ≤10mΩ |
| Καρφίτσα | 3pin, 4pin.5pin, 8pin, 12pin, 17pin |
| Εφαρμογή | Αυτοκίνητος, βιομηχανικός |
|---|---|
| Υλικό | PVC ή tpu |
| Τύπος συνδετήρων | M12 στη βαλβίδα |
| Καρφίτσες | 3 4 5 6 8 12pin |
| Σειρά θερμοκρασίας | -25°C ~ +80°C/-40°C ~ +125°C |
| Όνομα προϊόντων | M8 θηλυκό κωδικοποίησης R/A Α στο θηλυκό αδιάβροχο καλώδιο |
|---|---|
| Πρότυπα | Iec61076-2-101 |
| Επαφές | 3,4,5,6 καρφίτσες είναι διαθέσιμες |
| Γένος | Θηλυκό |
| παξιμάδι / βίδα σύζευξης | Ορείχαλκος με νικέλινο |
| Βαθμός προστασίας | IP67/IP68 |
|---|---|
| Πρότυπα | CAT5e/CAT6a |
| Σύστημα κλειδώματος συνδετήρα | Βίδα/Solder/PCB/Wire |
| Γένος | Αρσενικό θηλυκό |
| Καλώδιο OD | 5.5mm~7.0mm |
| Τόπος καταγωγής | Γκουανγκντόνγκ, Κίνα |
|---|---|
| Μάρκα | Rigoal |
| Φύλο | Male&Female |
| Application | Network / Audio & Video / Automotive |
| Type | ADAPTER |